Posted on

MÁTE RADI RETRO ŠTÝL?

V dnešnej modernej a uponáhľanej dobe iste v každom z nás vzbudí pozornosť aj kus nostalgie, vidieť niečo z dôb minulých. Zamýšľame sa, ako je možné, že naši predkovia mali toľko času a bez moderných technológii dokázali vyrobiť mnoho nádherných vecí. Dokázali do svojich výrobkov vložiť kus seba a vyhrať sa s každým detailom. Pri správnom zaobchádzaní ich diela unikli zubu času a môžeme sa z nich tešiť až do dnes. Keďže sme servis bicyklov a máme radi retro chceme sa zaoberať práve nimi…

Máte starý bicykel a kladiete si otázku, „vyhodiť, či nevyhodiť“? Ak máte radi retro, odpoveď určite znie „nevyhodiť“. Pri troške fantázie a zručnosti si viete svoj starý obľúbený bicykel ľahko zrekonštruovať. Hoci by z neho mal byť len bytový doplnok, prostriedok na výlet po meste alebo
do práce, určite nebudete ľutovať. Ak nemáte dostatok času a radi by ste svojho tátoša oživili, radi vám s rekonštrukciou pomôžeme.

Takže čo so starým Favoritom, či Eskou?

Môžete mať z vášho bicykla jedinečný kus, ktorý sa neminie pozornosti vášho okolia.

Váš bicykel radi rozoberieme, vyčistíme, prípadne vymeníme vadné diely, následne rám zbavíme pôvodného náteru, hrdze, pieskovaním. Nasleduje striekanie práškovou farbou a vypálenie v peci.

A môžeme začať so skladaním. Podľa dohody môžu byť použité pôvodné komponenty alebo môžu byť nahradené novými v retro štýle. Na internete dnes nájdete množstvo inšpirácii ako zrekonštruovať váš bicykel. Prípadne uvoľnite uzdu vašej fantázie a vytvorte si vlastný návrh.

Tak tu je niečo z našej “re-tvorby”: